Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żninie


Idź do treści

Konferencja

GALERIA > inne

Dnia 21 listopada 2012r. w Starostwie Powiatowym w Żninie odbyła się I Powiatowa Konferencja z cyklu ,,Bezpiecznie w dorosłość" pt. ,,Szkoły wolne od uzależnień".

Organizatorzy spotkania:

1. Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
2. Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Żninie
3. Starostwo Powiatowe w Żninie

Konferencja była adresowana do nauczycieli, którzy na co dzień zajmują się działalnością profilaktyczną w szkołach oraz do rodziców, którzy pełnią najważniejszą rolę w wychowaniu dzieci.
Głównymi celami konferencji było zwiększenie świadomości rodziców i nauczycieli na temat uzależnień, zapoznanie z formami pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym, poszukiwanie nowych rozwiązań edukacyjnych, prawnych w kontekście zmieniającej się rzeczywistości. Szczególnie ważne było zapewnienie rodzicom poczucia, że szkoła i szereg innych instytucji są ich sprzymierzeńcami w walce z uzależnieniami.
Konferencja była pierwszą z cyklu planowanych corocznych spotkań poruszających ważne problemy dzieci i młodzieży.
Program konferencji obejmował:

1. ,,Pojęcie i mechanizmy powstawania uzależnień. Problem współuzależnienia w rodzinie i formy pomocy"- Krzysztofa Kinczel, profilaktyk i socjoterapeuta, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom ,,Przystań" w Bydgoszczy.

2. ,,Wczesna interwencja profilaktyczna FRED GOES NET wobec młodych osób zażywających narkotyki - Robert Rejniak, specjalista profilaktyki uzależnień, wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii przy Ministerstwie Zdrowia

3. ,,Droga do wolności - świadectwo osoby borykającej się z problemem alkoholowy" - Ryszard Zglenicki

4. ,,FAS - dlaczego picie w ciąży jest niebezpieczne?" - pedagog Karina Mróz Owczarzak, psycholog Grażyna Błażejewska, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Żninie

5. ,,Bezpieczeństwo dzieci w Internecie" - pedagog Magdalena Kozłowska, psycholog Helena Górna, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Żninie

6. ,,Realizacja programów o tematyce antytytoniowej na terenie powiatu" - Joanna Szymańska, koordynator interwencji prozdrowotnych, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Żninie.

AKTUALNOŚCI | KIEROWNICTWO | DO POBRANIA | KOMUNIKATY | GALERIA | KONTAKT | RODO | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego